5 Niezbędnych faktów na temat transakcji Cardless ATM

W interesie faktycznego raportowania, zauważmy, że nie było okrągłego stołu w pokoju podczas dyskusji Okrągłego Stołu Transakcji Transakcji bezterminowych na konferencji ATMIA USA w Orlando.

Było jednak wiele wspaniałej dyskusji, dzięki przemyślanym pytaniom o transakcje bezgotówkowe z Donna Embry of Payment Alliance International i poinformował odpowiedzi od pełnego zestawu dobrze zorientowanych specjalistów ds. Płatności.


Oto najważniejsze informacje z 1-godzinnej sesji, edytowane dla długości:

Czy transakcje bezgotówkowe będą tak trudne i kosztowne w implementacji, jak standard chipowy?

Carol Specogna: Cóż, ponieważ prawdopodobnie nigdy nie powinniśmy wyruszyć w trasę EMV. … Tylko mówię. To, co [Fiserv] zrobił, to naprawdę próbować wykorzystać to, co istnieje dzisiaj.

Tak więc, musisz dokonać pewnych zmian w oprogramowaniu ... ale jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ transakcje będą wyglądać jak zwykłe stare transakcje sieciowe. To będzie standardowe wycofanie. Nasze dane techniczne dotyczące strony nabywającej to pół strony. To nic takiego jak dla EMV.

Douglas Asad: EMV musiał się wydarzyć ze względów bezpieczeństwa, ponieważ Stany Zjednoczone były słabym ogniwem w łańcuchu pod względem oszustów przybywających do Stanów Zjednoczonych. ... Ale z drugiej strony, jest to jedna z niewielu sytuacji, w których widziałem, kiedy dodałeś nową technologię, która pogorszyła komfort użytkowania.

Bezgotówkowa gotówka jest zaprojektowana tak, aby była przyjazna dla użytkownika. Został zaprojektowany w celu zwiększenia wygody. Wszyscy musimy pamiętać o bezpieczeństwie, kiedy to robimy, a to musi być przede wszystkim, ale bezgotówkowa gotówka ma zadowolić użytkowników, podczas gdy EMV, dla Joe Smitha, nie wie, dlaczego używa EMV, po prostu wie, że to trwa dłużej. ... Gotówka bez karty jest po to, aby uczynić to doświadczenie lepszym.


W jaki sposób transakcje bezgotówkowe mogą pomóc IAD w minimalizowaniu ryzyka związanego z przesunięciem odpowiedzialności?

Daniel Goodman: To zdecydowanie kluczowy element tego, o czym myślimy, kiedy podchodzimy do tego rynku. Z bezstykową NFC, czyli podobną do EMV, ponieważ utrzymuje odpowiedzialność wobec wystawcy. Kiedy patrzymy na inne formy, to coś, co planujemy rozpocząć w ten sposób, tak jak my.

Wiemy, że aby zachęcić was wszystkich do korzystania z bankomatów - dlaczego mielibyście zacząć od produktu, za który będziecie odpowiedzialni? Więc na pewno tak się do tego zbliżamy. Wszelkie nowe rodzaje doświadczeń użytkowników bez użycia karty i nowe technologie, spodziewamy się wdrożyć to bez przeniesienia odpowiedzialności z powrotem na operatora.


Czy rozwiązania dla osób bez karty naprawdę zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo posiadaczowi rachunku?

Sam Kamel: W przestrzeni mobilnej, pomiędzy mocą urządzenia a wszystkimi otaczającymi go punktami danych - biometrycznymi, geolokalizacyjnymi i innymi rzeczami - to naprawdę tworzy bezpieczniejsze środowisko, jeśli o tym pomyślisz.

Twoja karta nie jest w telefonie, masz tokenizację ... więc z punktu widzenia adopcji, z punktu widzenia konsumenta, handlowca lub operatora wydaje się, że jest o wiele bezpieczniej.

Lyle Elias: Koncepcja multimodalnej biometrii jest, moim zdaniem, sposobem, w jaki pójdzie. Chodzi o to, jak duża jest transakcja? Jak ryzykowna jest transakcja? Chodzi o złagodzenie ryzyka. Dni próbowania zapamiętania nazwy użytkownika i hasła - te stają się zupełnie nieistotne.


Wszystkie "Pays" używają NFC, ale Just Cash używa kodu QR. Dlaczego?

Todd Lawrence: Czym różni się przestrzeń ATM od NFC i niektórych starszych maszyn, które mogą potencjalnie stać się rozwiązaniem sprzętowym, co jest kosztowne dla operatorów bankomatów, którzy chcą tam wejść i wdrożyć ... i tak naprawdę nie dodają o wiele więcej zasiłek.

Próbowaliśmy [modelu kodu QR] wykorzystywać wszystko, co już istnieje, a które działa już naprawdę dobrze i po prostu wślizgnąć się w naszą funkcję, która łączy ludzi z tym bezdotykowym środowiskiem.

Carol Specogna: W Stanach Zjednoczonych musi istnieć sieć tych bankomatów [detalicznych], które mają być wartością dla konsumenta, i musimy zacząć od strony bankomatu. Zaczęliśmy od PAI, ponieważ chodzenie do instytucji finansowych i przekonywanie ich (aby dostać się na pokład) to naprawdę ciężka sprzedaż. Ale żeby móc teraz wejść do instytucji finansowych i powiedzieć: "Hej, mamy już 10 000, będziemy mieli 25 000 w gotowości przed końcem 2017 roku" - to całkiem mocne.


Co sądzisz o rosnącym wolumenie dzięki transakcjom P2P i nagrodom?

Richard Witkowski: Dziś, jeśli jesteś w Polsce i kupujesz aparat Nikona, dostaniesz rabat ... Twoje wybory, gdy przejdziesz do formularza rabatowego online, zawierają numer konta czekowego i numer Twojej trasy, a my wpłacimy pieniądze Twoje konto [lub] podaj nam swój numer telefonu komórkowego, a my wyślemy wiadomość tekstową SMS, aby natychmiast otrzymać rabat [w bankomacie]. Dziewięćdziesiąt dziewięć procent ludzi wybiera telefon komórkowy. ...

Mamy model, w którym obciążamy osobę wysyłającą gotówkę opłatą za zamówienie, a my dzielimy się nią z właścicielami bankomatów. Wszystko zależy od przyrostowych przychodów z transakcji, których jeszcze nie widziałeś.