Obawiasz się skradzionej karty szczotki bankowej? To pęknięte hasło ma 35 000 lat

Brytyjska "Daily Mail" podała, że 10 najczęściej używanych haseł w Wielkiej Brytanii może zostać zerwanych w mniej niż sekundę, a jeśli hasło używane jest przez ekspertów ds. Bezpieczeństwa, hakerzy spędzają 227 milionów lat, aby je rozwiązać.

Jeśli nie chcemy kradzieży tożsamości lub kradzieży karty bankowej, mamy więcej przekąsek w bezpieczeństwie sieci. Chcesz wiedzieć, jak szybko hakerzy złamią twoje hasło? Brytyjska firma zajmująca się elektroniką sprzedaży detalicznej AO.com udzieliła odpowiedzi. Według ekspertów w 2016 roku, najczęściej używane hasła dla 10 Brytyjczyków, w tym "qwerty" i "123123" wpisane na klawiaturze, według statystyk z 2016 roku, mogą zostać złamane w czasie krótszym niż 1 sekunda. Niektórzy uważają, że jest bezpiecznie wybrać dobre słowo i nie masz własnego hasła, na przykład imienia kochanka, ale tak nie jest. Ze źródeł w mediach społecznościowych hakerzy mogą łatwo śledzić Twoje dane osobowe, w tym daty urodzenia, imiona zwierząt domowych, miejsce dorastania, miejsce, w którym spędzają najwięcej czasu, oraz ulubiony zespół, który nie jest odpowiedni Ustaw jako hasło. Jeśli używasz okresu czasu oddzielonego od hasła urodzinowego, hakerzy potrzebują tylko 13 sekund na złamanie.

Jeśli jednak ustawisz hasło zgodnie z określoną metodą, może to trwać do 4 trylionów lat, aby złamać go najwyżej. Eksperci brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego sugerują, że wybranie trzech nieskorelowanych słów losowych w celu skomponowania hasła, takich jak "herbaciany brązowy obraz", kosztowałoby 35 000 lat dla niedoinformowanego kombinatora haseł z hasłami; jeśli dodasz liczbę w środku, będziesz musiał wydać 227 milionów lat temu. Na podstawie powyższego, za pomocą specjalnych symboli, czas pękania wzrośnie do 4 trylionów lat, co odpowiada unieśmiertelnieniu tego kodu.

Ponadto, eksperci zasugerowali także, aby nie mieć problemów, najlepiej e-mail, konta bankowe online i inne ważne konta ustawić inne hasło.


Twórca Zawsze dokonuj bezpiecznej płatności !!