Jak zmieni się kontrola dostępu w 2018 roku

Kontrola dostępu szybko się rozwija w ostatnich latach i nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie zwolnić, dzięki wszechstronności najnowszych technologii. Na przykład dzięki najnowszemu zastosowaniu technologii RFID we współczesnych smartfonach, wykorzystującej protokół technologii NFC (ang. Near Field Field Communication) dla usługi Apple Pay®, usługi Google Wallet ™ i Android Pay ™ rozszerzają się na kontrolę dostępu personelu i pojazdów, a integratorzy systemów wykorzystują współdziałanie sprzętu, aby łączyć kontrolę dostępu z bezpieczną płatnością.

Według firmy IHS Markit zajmującej się badaniem rynku, stały wzrost kontroli dostępu w 2017 r. Spowoduje również wzrost popularności aplikacji, takich jak dane biometryczne i dane mobilne. Przykłady obejmują plakietki kontroli dostępu pracowników używane do płatności w stołówkach lub automatach sprzedających, a nawet telefony komórkowe mogą podawać dane uwierzytelniające w celu uzyskania bezpiecznego dostępu lub płatności za pomocą technologii NFC. W rzeczywistości wszystkie linie czytników kart CPIG z serii CPR obsługują technologię NFC w celu łatwej integracji z technologią mobilną.

Dzięki czytnikowi RFID i bezkontaktowemu modułowi płatności, takim jak cVEND, technologia RFID może być zintegrowana z kontrolą dostępu na płatnych parkingach lub w hotelowych garażach parkingowych, co zapewnia prostszą obsługę dzięki interoperacyjności. TIBA Parking właśnie to zrobił, korzystając ze sprzętu FEIG na wielu parkingach hotelowych, aby szybko i łatwo bezzałogowe wejście i wyjście.

Ponieważ pasywne czytniki RFID UHF rozszerzają swój asortyment, a koszty tagów spadają, technologia jest również wykorzystywana do kontroli dostępu dla autoryzowanych pojazdów. Teraz kolejne osiedla, magazyny i parkingi biurowe wdrażają zarządzanie dostępem do pojazdów za pomocą dalekosiężnych czytników RFID, takich jak CREATOR'S CRT-541, który działa jako system kontroli dostępu do czytnika kart.

Przeszliśmy długą drogę od czasów, gdy dostęp do miejsc i rzeczy wymagał dużo czasu i siły roboczej. Dzięki łatwości i funkcjonalności RFID systemy kontroli dostępu będą w przyszłości coraz lepsze ... A tutaj, w CREATOR, będziemy nadal projektować nasze czytniki RFID do użytku w systemach kontroli dostępu, identyfikacji i płatności.