Jak działa ATM? Wszystko o swoim ATM

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co dzieje się za kulisami podczas możesz wypłacić gotówkę z Bankomatu? Jak ATM, który może być używany w odległej części świata, zidentyfikować się Twój tajny osobisty numer identyfikacyjny (PIN) i salda na koncie? Mieć ty był sfrustrowany, i zły, gdy bankomat prosi, aby wprowadzić kod PIN, typ konta i kwotę, którą chcesz wypłacić, tylko po to, aby mówić na końcu, że numer PIN jest niepoprawny lub nie masz odpowiedniego salda na koncie?

ATM jest w zasadzie komputer z ekranem, czytnik kart, bezpieczne prowadzenie różnych wyznań, notatek, klatki piersiowej ma ujście dozowania i jest połączony za pośrednictwem bezpiecznej sieci do centralnej aplikacji o nazwie przełącznika. ATM przez siebie, nie jakiejkolwiek transakcji, o ile nie zaleci przełącznik.

Przyjrzyjmy się różnych części z Bankomatu, który można zobaczyć, kiedy staniemy przed nim.

Gniazdo czytnika kart: to jest gniazdo, w którym możesz włożyć kartę. Większość bankomatów w Indiach ma dip czytniki kart, gdzie trzeba po prostu włóż kartę do gniazda karty i wyciągnij go. Niektóre bankomaty mogą miećczytniki kart zmotoryzowanychgdzie karty idzie do Bankomatu po włożeniu go i wtedy wychodzi. Dlaczego musisz to zrobić? Karty mają czarny lub brązowy pasek magnetyczny na odwrocie. Ten pasek magnetyczny zawiera szczegóły, takie jak wartość Twoich kart liczb, wygaśnięcia daty i karty weryfikacji (CVV). ATM nie przeczytać projekt lub logo na karty lub numer karty, nazwa lub daty ważności wydrukowany na przedniej stronie karty. Co to odczytuje dane zakodowane na pasku magnetycznym. Może również mieć kartę chipową — kawałek metalu golden osadzone na Twojej karcie. Również zawiera mniej więcej tych samych danych jako paskiem magnetycznym na odwrocie. Bardzo szybko bankomaty w Indiach rozpocznie czytanie chip i nie paskiem magnetycznym.

Ekran: Większość bankomatów dzisiaj mają 10-15 calowy ekran z czterech przycisków po bokach. Będzie kilka ekranów dotykowych, takich jak smartfony. W zależności od typu ekranu może trzeba użyć przyciski z boku ekranu lub dotknij ekranu, aby wybrać opcje. Większość bankomatów daje możliwość wyboru, Hindi, angielski i lokalnym języku, transact.

PIN pad: klawiatura numeryczna poniżej ekranu jest PIN pad. Po włożeniu karty i ATM jest w stanie odczytać karty, wiadomość pojawi się powitaniem i prośbą o wprowadzenie kodu PIN. Kod PIN jest kod, który umożliwia dalsze korzystanie z karty do wypłaty gotówki. Po wprowadzeniu kodu PIN, ATM wyświetli monit o wprowadź kwotę, którą chcesz wypłacić. Ponownie Użyj pad wprowadzania kwotę, którą chcesz wypłacić.

Skoro ten ATM ma odczytu karty, kod PIN i wprowadzona kwota, wyśle bezpieczne wiadomości z wszystkich szczegółów, do przełącznika. Jeśli ATM używasz należy do banku, który wydał kartę, przełącznik będzie przetwarzać wiadomości. Jeśli bankomat należy do innego banku, przełącznika tego banku wyśle wiadomość do sieci, takich jak krajowe płatności Corp. Indii (NPCI) przełącznik finansowych krajowych lub VISA lub Mastercard lub innych płatności sieci, do której należy bank. Że sieć będzie z kolei, rozsyłania wiadomości z przełącznikiem banku. Twój bank przełącznik nie przechowuje kod PIN i stąd aby dowiedzieć się, czy kod PIN jest poprawna, to wysyła PIN do modułu zabezpieczeń, podłączonych do niego, wraz z niektórych parametrów weryfikacji. Za pomocą bardzo wyrafinowane algorytmy, moduł zabezpieczeń dekoduje parametry i sprawdza, czy kod PIN jest poprawna. Jeśli jest poprawna, przełącznik wyśle wiadomość do core banking system (CBS) banku. CBS będzie Sprawdź, czy konto jest ważne konto i czy posiada wymagane saldo na koncie. Jeżeli istnieje wystarczająca suma, CBS będzie obciążania Twojego konta i wysłać potwierdzenie tego samego z przełącznikiem, który z kolei wyśle wiadomość do Bankomatu do dozowania kwota. Wszystko to dzieje się w ciągu kilku sekund i ATM dozuje kwoty wymaganej do Ciebie za pośrednictwem gniazda do wydawania gotówki.