JAK KORZYSTAĆ Z TECHNOLOGII RFID: TYPY TECHNOLOGII RFID

Zanim zatrudnisz konsultanta lub spróbujesz wdrożyć RFID na własną rękę, potrzebujesz podstawowej wiedzy na temat tej technologii.

Tagi RFID

Tagi RFID są dostępne w trzech konfiguracjach:

Tagi pasywne nie mają wewnętrznego źródła zasilania, ale pobierają energię z czytnika. Są to zwykle najtańsze tagi i często są jednorazowe.

Aktywne tagi zawierają baterię używaną do transmisji i zwykle są droższe, ale często można je wykorzystać ponownie.

Semi-passive, hybryda pasywna i aktywna, używa baterii do obsługi chipu RFID, ale komunikuje się za pomocą zasilania z czytnika.

Częstotliwości FID

Znaczniki RFID są również dostępne w różnych częstotliwościach. Należą do nich: niska częstotliwość (LF), wysoka częstotliwość (HF), ultra-wysoka częstotliwość (UHF) i ultra-szerokie pasmo (UWB). Zwykle wyższe częstotliwości oferują większą przepustowość i wymianę danych, a także większy zasięg komunikacji, mówi Thompson. Prawdopodobnie będziesz potrzebował UHF, "częstotliwości łańcucha dostaw", nakazanej przez Wal-Mart, DoD i Sam's Club.

Zestawy startowe RFID

Tak skomplikowane, jak RFID może brzmieć: "to nie jest magia" - mówi Thompson. Nie jest tak drogie, jak było kilka lat temu, kiedy firma Wal-Mart wydała RFID od 100 swoich większych dostawców. Niektórzy dostawcy początkowo nie zgadzali się, szacując nawet do 1 miliona USD na nowe systemy RFID, ale dostawcy technologii wkrótce odpowiedzieli łatwymi do wdrożenia i tańszymi aplikacjami "startowymi" i "klapami i statkami", które umożliwiły małym firmom eksperymentuj z RFID i wypróbuj jedną aplikację na raz.

"Wielu dostawców urządzeń RFID dostarczy zestawy startowe już za 2500 USD, w tym czytnik i kilka tagów" - mówi Thompson. "Dla 25 000 $ wielu wdrożycieli zapewni pewną wyraźną ocenę ROI lub ukierunkowaną implementację, w tym jeden lub dwa czytniki, niektóre znaczniki, instalację i wsparcie."

Najlepszym rodzajem projektu dla małego biznesu jest mały, ograniczony do jednej aplikacji (np. Śledzenie aktywów) i "zamknięta pętla", czyli w czterech ścianach twojej nieruchomości. Firmy mogą zawsze rozszerzać aplikacje lub typy śledzonych towarów, a dane mogą być zintegrowane z komputerowymi systemami przedsiębiorstwa, ale ważne jest opanowanie technologii na małą skalę przed podjęciem próby podjęcia większego przedsięwzięcia, mówią eksperci.