Czytniki kart IoT wprowadzają kontrolę dostępu opartą na chmurze do rynku edukacyjnego

MIASTO NOWY JORK - ScholarChip, dostawca zautomatyzowanych szkolnych usług związanych z bezpieczeństwem i eksploatacją, ogłasza dwa nowe produkty, które obejmują Internet rzeczy (IoT) i wykorzystuje technologię Power over Ethernet (PoE) do zabezpieczenia dostępu do drzwi i frekwencji w szkołach K-12.

Według firmy urządzenia te sprawiają, że wdrożenie jest szybkie, łatwe i ekonomiczne zarówno w przypadku modernizacji klasowej, jak i budowy nowych budynków. Oba produkty korzystają z opartego na chmurze fizycznego systemu dostępu i rozwiązań tożsamości firmy ScholarChip.

PoE Secure Access Reader

Pierwsze urządzenie, PoE Secure Door Access Reader, można zaimplementować przy użyciu istniejących kabli Ethernet w budynku szkolnym. Drzwi są zabezpieczone przez podłączenie przekaźnika do zaczepu drzwiowego i inteligentnego czytnika kart identyfikacyjnych.

Drzwi, które są przewodowe, są kontrolowane przez Internet i można je zablokować za pomocą jednego polecenia z dowolnego miejsca. Dostęp do wszystkich drzwi i uprawnień można również zarządzać online.

PoE Classroom Reader obecności

Drugie urządzenie, PoE Classroom Attendance Reader, to oparty na chmurze system, który daje raporty w czasie rzeczywistym pokazujące, którzy pracownicy i studenci są w budynku lub w konkretnym pomieszczeniu, pomagając reagującym szybko reagować.

Czytniki mogą być montowane na ścianie lub biurku i mogą przetwarzać klasę uczniów w czasie poniżej 60 sekund.

Dzięki temu urządzeniu okręgi szkolne mogą spędzać mniej czasu na zadaniach administracyjnych i biurowych.

Oba urządzenia mają wbudowane przetwarzanie i zapewniają bezpieczeństwo w przypadku utraty sieci.

"Naszym celem jest, aby szkoły mogły maksymalnie uprościć swoje funkcje bezpieczeństwa i operacji poprzez automatyzację, z wydajną łącznością internetową" - mówi Maged Atiya, Ph.D., CEO / CTO, ScholarChip. "Środki ostrożności i zautomatyzowane systemy obecności zmieniają środowisko K12, a Internet Rzeczy i PoE są falą przyszłości."