Przegląd kart inteligentnych - czytnik kart inteligentnych

Karta inteligentna, zazwyczaj typ karty mikroprocesorowej, to plastikowa karta zawierająca wbudowany układ komputerowy - typ pamięci lub mikroprocesora - przechowujący i przetwarzający dane. Dane te są zwykle powiązane z wartością, informacją lub oboma danymi i są przechowywane i przetwarzane w układzie karty. Dane karty są przetwarzane za pośrednictwem czytnika, który jest częścią systemu komputerowego. Systemy z kartami inteligentnymi są obecnie używane w wielu kluczowych zastosowaniach, takich jak opieka zdrowotna, bankowość, rozrywka i transport. Wszystkie aplikacje mogą korzystać z dodatkowych funkcji i zabezpieczeń zapewnianych przez karty inteligentne. Według Eurosmart, światowa wysyłka kart inteligentnych wzrośnie o 10% w 2010 r. Do 5455 miliardów kart. Rynki tradycyjnie obsługiwane przez inne technologie kart do odczytu maszynowego, takie jak kody kreskowe i paski magnetyczne, zamieniają się w karty inteligentne, ponieważ obliczany zwrot z inwestycji jest weryfikowany przez każdego wystawcę karty rok po roku.

Aplikacje

Po raz pierwszy wprowadzone w Europie prawie trzy dekady temu, karty inteligentne zadebiutowały jako narzędzie wartości przechowywanej dla automatów telefonicznych w celu ograniczenia kradzieży. Wraz z rozwojem inteligentnych kart i innych kart opartych na chipie, ludzie znaleźli nowe sposoby ich używania, w tym karty opłat za zakupy kredytowe i prowadzenie ewidencji w miejsce papieru.

W Stanach Zjednoczonych konsumenci korzystali z kart chipowych do wszystkiego, od odwiedzania bibliotek po zakupy artykułów spożywczych po oglądanie filmów, stanowczo integrując je z codziennym życiem. Wiele stanów USA ma programy kart chipowych w toku dla aplikacji rządowych, począwszy od Departamentu Pojazdów Silnikowych po elektroniczne przekazywanie świadczeń (EBT). Wiele branż wdrożyło moc kart inteligentnych w swoich produktach, takich jak cyfrowe telefony komórkowe GSM, a także dekodery telewizji satelitarnej.

Dlaczego Smart Cards

Karty inteligentne poprawiają wygodę i bezpieczeństwo każdej transakcji. Zapewniają one zabezpieczenie przed fałszowaniem tożsamości użytkowników i kont. Systemy kart inteligentnych okazały się bardziej niezawodne niż inne karty odczytywalne maszynowo, takie jak paski magnetyczne i kody kreskowe, a wiele badań wykazało, że trwałość odczytu karty i poprawa żywotności czytnika świadczą o znacznie niższych kosztach utrzymania systemu. Karty inteligentne zapewniają także istotne elementy bezpieczeństwa systemu do wymiany danych w praktycznie każdym rodzaju sieci. Chronią przed pełnym zakresem zagrożeń bezpieczeństwa, od nierozważnego przechowywania haseł użytkowników po skomplikowane hacki systemowe. Koszty zarządzania resetami haseł dla organizacji lub przedsiębiorstwa są bardzo wysokie, dzięki czemu inteligentne karty są opłacalnym rozwiązaniem w tych środowiskach. Karty wielofunkcyjne mogą również służyć do zarządzania dostępem do systemu sieciowego i przechowywania wartości oraz innych danych. Na całym świecie ludzie używają obecnie kart inteligentnych do wykonywania różnorodnych codziennych zadań, takich jak:

Karty SIM i telekomunikacja

Najbardziej znanym zastosowaniem technologii kart inteligentnych są moduły identyfikacji abonenta (SIM), wymagane w przypadku wszystkich systemów telefonicznych w standardzie globalnego systemu łączności mobilnej (GSM). Każdy telefon wykorzystuje unikatowy identyfikator przechowywany na karcie SIM, aby zarządzać prawami i uprawnieniami każdego abonenta w różnych sieciach. Ten przypadek użycia stanowi ponad połowę wszystkich zużywanych każdego roku kart inteligentnych. Uniwersalne moduły identyfikacji abonenta (USIM) są również wykorzystywane do wypełniania luki tożsamości jako telefony przechodzące między operatorami sieci GSM, UTMS i 3G.

Lojalność i przechowywana wartość

Innym zastosowaniem kart inteligentnych jest przechowywana wartość, w szczególności programy lojalnościowe, które śledzą i zapewniają zachęty do powtarzania klientów. Zapisana wartość jest wygodniejsza i bezpieczniejsza niż gotówka. W przypadku emitentów float realizowany jest na niewykorzystanych saldach i pozostałych na saldach, które nigdy nie są wykorzystywane.

W przypadku sprzedawców wielobranżowych, którzy zarządzają programami lojalnościowymi w wielu różnych firmach i systemach POS, karty inteligentne mogą centralnie lokalizować i śledzić wszystkie dane. Aplikacje są liczne, takie jak transport, parking, pralnia, gry, handel detaliczny i rozrywka.

Zabezpieczanie treści cyfrowych i zasobów fizycznych

Oprócz bezpieczeństwa informacji, karty inteligentne mogą zapewnić większe bezpieczeństwo usług i sprzętu, ograniczając dostęp tylko uprawnionym użytkownikom.

Informacje i rozrywka są dostarczane przez satelitę lub kabel do domowego odtwarzacza DVR lub skrzynki kablowej lub komputera PC z kablem. Usługa dostarczania usług w domu jest szyfrowana i odszyfrowywana za pośrednictwem karty inteligentnej dla każdego abonenta. Systemy cyfrowej transmisji wideo już przyjęły karty inteligentne jako klucze elektroniczne do ochrony.

Karty inteligentne mogą również pełnić funkcję kluczy do ustawień urządzenia dla wrażliwych urządzeń laboratoryjnych i dozowników leków, narzędzi, kart bibliotecznych, sprzętu do klubów zdrowia itp. W niektórych środowiskach karty inteligentne obsługują karty SD i microSD chroniące treści cyfrowe podczas dostarczania do mobilnych zestawów / telefonów.

E-commerce

Inteligentne karty ułatwiają konsumentom bezpieczne przechowywanie informacji i pieniędzy na zakup. Korzyści, jakie oferują konsumenci to:

Karta może zawierać informacje o kontach osobistych, kredytach i preferencjach zakupu, do których można uzyskać dostęp za pomocą kliknięcia myszą zamiast wypełniania formularzy.

Karty mogą zarządzać wydatkami i kontrolować je za pomocą automatycznych limitów i raportów.

Internetowe programy lojalnościowe mogą być wdrażane przez wielu dostawców z różnymi systemami POS, a karta działa jako bezpieczny centralny depozyt dla punktów lub nagród.

Mikropłatności - płacenie kosztów nominalnych bez opłat transakcyjnych związanych z kartami kredytowymi lub zbyt małych kwot pieniężnych, takich jak opłaty za przedruk.

Bank Wydał karty inteligentne

Na całym świecie współpracujące z bankami spółdzielnie (Visa, MasterCard, Discover i American Express) wprowadziły na rynek miliony kart inteligentnych zgodnie ze standardem EMV (Europay, MasterCard, VISA). Często nazywane chipami i kartami PIN; są to de facto typy kart do emisji w bankach w większości krajów, z wyjątkiem USA. Ponieważ Kanada niedawno rozpoczęła zmianę regulacyjną na karty EMV, USA będą jedyną wyspą w Ameryce Północnej, która jeszcze nie dokonała przyjęcia, napędzane przez zwiększone rodzaje oszustw za pomocą kart kredytowych i debetowych. Udowodniono, że karty inteligentne zabezpieczają transakcje z regularnością, tak że standard EMV stał się normą.

Ponieważ banki wchodzą na konkurencję na nowo otwartych rynkach, takich jak pośrednictwo inwestycyjne, zabezpieczają transakcje za pomocą kart inteligentnych w zwiększonym tempie. To znaczy:

Karty inteligentne zwiększają zaufanie dzięki lepszym zabezpieczeniom. Uwierzytelnianie dwuetapowe zapewnia ochronę danych i wartości w Internecie. Zagrożenia, takie jak "Człowiek w środku" i "Konie trojańskie", które odtwarzają nazwę użytkownika i hasło, są eliminowane

To poprawia obsługę klienta. Klienci mogą korzystać z bezpiecznych kart inteligentnych do szybkiego, 24-godzinnego elektronicznego transferu funduszy przez Internet

Obniżenie kosztów: transakcje, które normalnie wymagałyby czasu pracownika banku, a dokumentacja może być zarządzana elektronicznie przez klienta za pomocą karty inteligentnej

Informatyka w zakresie opieki zdrowotnej

Eksplozja danych dotyczących opieki zdrowotnej wprowadza nowe wyzwania w utrzymaniu skuteczności opieki nad pacjentami i ochrony prywatności. Karty inteligentne rozwiązują oba te problemy dzięki bezpiecznemu, mobilnemu przechowywaniu i rozpowszechnianiu informacji o pacjencie, od danych awaryjnych po status świadczeń. Wiele krajów zsocjalizowanych przyjęło już karty inteligentne jako poświadczenia dla swoich sieci opieki zdrowotnej oraz jako środek do natychmiastowego odzyskania elektronicznej dokumentacji zdrowotnej (EHR). Zalety kart inteligentnych w opiece zdrowotnej obejmują:

Szybka, dokładna identyfikacja pacjentów; ulepszone leczenie

Ograniczenie oszustw poprzez uwierzytelnianie wizyt dostawców / pacjentów i kwalifikowalność ubezpieczeń

Wygodny sposób przenoszenia danych między systemami lub witrynami bez systemów

Zmniejszenie kosztów konserwacji rekordów

Wbudowana kontrola urządzeń medycznych

Od lat wbudowane kontrolery działają na wielu typach maszyn, regulując jakość i precyzję ich działania. W dziale Healthcare wbudowane karty inteligentne zapewniają najlepszą i najbezpieczniejszą opiekę w urządzeniach takich jak aparaty do dializy, analizatory krwi i laserowe urządzenia do chirurgii oka.

Bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie i sieci

Microsoft Windows, Sun Microsystems (spółka zależna Oracle Corporation) i wszystkie nowe wersje systemu Linux mają wbudowane podpięcia oprogramowania do wdrażania kart inteligentnych jako zamienników dla nazwy użytkownika i haseł. Microsoft zbudował kompletną platformę referencyjną wokół biblioteki DLL Scard i dostawcy usług Crypto (CSP). W przypadku przedsiębiorstw, które zdają sobie sprawę, że wzmocnione zabezpieczenia infrastruktury klucza publicznego (PKI) są niezbędne dla pracowników o szeroko zakrojonych funkcjach, nowym standardem jest znaczek karty inteligentnej. Intranet biznesowy i wirtualne sieci prywatne (VPN) są ulepszane dzięki wykorzystaniu kart inteligentnych. Użytkownicy mogą być uwierzytelniani i uprawnieni do uzyskiwania dostępu do określonych informacji na podstawie wstępnie ustawionych uprawnień. Dodatkowe aplikacje to od bezpiecznej poczty e-mail do handlu elektronicznego.

Dostęp fizyczny

Firmy i uniwersytety wszystkich typów potrzebują prostych kart identyfikacyjnych dla wszystkich pracowników i studentów. Większość tych osób ma również dostęp do niektórych danych, sprzętu i działów zgodnie z ich statusem. Wielofunkcyjne, oparte na mikroprocesorach karty inteligentne zawierają tożsamość z uprawnieniami dostępu i mogą również przechowywać wartość do wykorzystania w różnych lokalizacjach, takich jak kafeterie i sklepy. Wiele hoteli przyjęło także czytniki kart typu ISO 7816, aby zabezpieczyć pokoje i pomieszczenia przeznaczone wyłącznie dla personelu.

Cały rząd Stanów Zjednoczonych i wiele korporacji obecnie wprowadziło bezdotykowy czytnik jako punkt dostępu do swoich urządzeń. Niektóre firmy również wprowadziły składnik biometryczny do tego poświadczenia. Starsze systemy wykorzystują prosty system kart zbliżeniowych jako opiekun bramy. Ponieważ wymagania bezpieczeństwa stały się silniejsze, a koszty systemów standardowych ISO 14443 stały się niższe, świat szybko przyjmuje ten nowy standard. Ta zmiana rynku jest częściowo spowodowana przyjęciem przez rząd USA wymaganego standardu weryfikacji tożsamości osobistej (PIV). Istnieje bogaty ekosystem dostawców i integratorów tego standardu.

Jeśli potrzebujesz informacji o czytniku kart inteligentnych , skontaktuj się z nami !!