ToneTag, dostawca bezstykowych rozwiązań płatniczych, otrzymał 1,3 mln USD w kapitale podwyższonego ryzyka

Według źródeł zagranicznych mediów, media strusie venture rozumieją, że ToneTag, dostawca rozwiązań płatności zbliżeniowych, ogłosił, że otrzymał od kapitału inwestycyjnego o wartości 1,3 miliona dolarów inwestycję typu venture capital.


Jak dotąd całkowite finansowanie firmy przekroczyło 2,3 miliona USD.


Ostrich Venture Media dowiedział się również, że ToneTag koncentruje się na technologii płatności zbliżeniowych i skupia się na technologii kodów NFC i QR. Aby usprawnić obsługę, ToneTag nawiązał współpracę z wieloma lokalnymi bankami i firmami portfelowymi, aby umożliwić transakcje za pośrednictwem telefonów komórkowych, urządzeń POS, czytników kart i innych niepołączonych urządzeń.


Jednak podczas fazy rozruchu firma odkryła, że skanowanie kodów QR nie powiodło się w bardzo wysokim tempie 40%, więc uważali, że bardziej wydajne byłoby korzystanie z technologii bez upuszczania.


Użytkownicy mogą teraz korzystać z technologii ToneTag w celu wypłaty gotówki z bankomatów bankowych i mogą swobodnie wybierać z różnych kanałów transakcyjnych, takich jak portfele cyfrowe lub aplikacje bankowe na urządzenia mobilne - a co najważniejsze, wykonanie transakcji transferu zajmuje tylko trzy sekundy.


Podaje się, że firma ToneTag objęła ponad 250 000 niewyłączonych urządzeń, a od listopada 2016 r. Platforma ma dostęp do ponad 18 milionów urządzeń konsumenckich.