VISA wprowadza płatności zbliżeniowe w Maroku

Visa ogłosiła, że jej marokańscy posiadacze kart będą teraz mogli korzystać z płatności zbliżeniowych .

Posiadacze bezstykowej karty Visa będą teraz mogli płacić za swoje zakupy, po prostu dotykając ich zbliżeniowej karty Visa lub urządzenia obsługującego płatności na terminalach kasowych, obecnie instalowanych w różnych punktach sprzedaży.

System płatności zbliżeniowych redukuje proces płatności do zaledwie pół sekundy, mówi VISA w oświadczeniu. Firma wyjaśniła, że aby zweryfikować płatność, wystarczy przynieść kartę Visa bliżej niż cztery centymetry do terminala kasowego.

Nowa technologia jest chroniona przez wiele warstw zabezpieczeń i eliminuje ryzyko nieautoryzowanych transakcji, podkreśla to samo źródło.

"Technologia bezstykowa staje się coraz bardziej rozpowszechniona na całym świecie, a jako lider w zakresie płatności elektronicznych staramy się dostarczać najnowsze technologie płatności cyfrowych" - powiedział Sami Romdhane, dyrektor generalny Visa International Morocco.

System Visa Tap and Pay oferuje ogromne korzyści zarówno dla handlowców, jak i klientów, umożliwiając więcej transakcji w znacznie krótszym czasie. "Oferuje także konsumentom w pełni bezpieczne i przejrzyste doświadczenie w zakresie płatności" - dodał Romdhane.

"Marokańskie Centrum Bankowości Międzybranżowej (CMI) w pełni popiera przyjęcie płatności zbliżeniowych w Maroku. Mamy już ponad 13 000 terminali wyposażonych w ten system, w tym centra handlowe, wszystkie sklepy BIM i większość sprzedawców powiązanych z CMI sprzedających drobne towary lub usługi "- powiedział Mikael Naciri, dyrektor generalny CMI.

"Planujemy, że do końca 2018 roku chcemy, aby system osiągnął 20 000 terminali" - kontynuował.