Jakie są najpopularniejsze zastosowania czytników kart inteligentnych?

Czytniki kart inteligentnych są dostępne w postaci styków, bezdotykowych lub kombinacji modeli stykowych i bezstykowych.

Czytniki kart inteligentnych wymagają, aby karta została ręcznie włożona do czytnika przez użytkownika. Ta aplikacja jest najczęściej używana w aplikacjach wymagających większego bezpieczeństwa, takich jak identyfikatory rządowe, transakcje e-commerce, identyfikatory kampusowe, bezpieczeństwo sieci, vending, plany posiłków, lojalność, gotówka elektroniczna i karty opieki zdrowotnej, aby wymienić tylko kilka.

Bezdotykowe czytniki kart inteligentnych działają z częstotliwością radiową, która komunikuje się, gdy karta zbliża się do czytnika. Karta nie musi być fizycznie wkładana do lub do rzeczywistego czytnika. Czytniki kart zbliżeniowych oferują dodatkową wygodę i szybkość nie włożenia karty do czytnika. Najczęstsze aplikacje do czytników kart zbliżeniowych obejmują dostęp do drzwi i pomieszczeń, elektroniczne paszporty, parking, opłaty za sprzedaż i opłaty za przejazd.