Co to jest karta inteligentna

Karta inteligentna to elastyczna karta plastikowa, zwykle wykonana z PVC, która zawiera jeden lub więcej wbudowanych układów scalonych. Układ scalony w karcie inteligentnej jest często określany jako ICC, chip karty inteligentnej, inteligentne moduły chipowe lub bezpieczny mikrokontroler (Secure MCU), podczas gdy karty inteligentne są często określane również jako karty inteligentne, karty chipowe, karty IC, karty ICC lub CPU.

Fizyczna charakterystyka karty inteligentnej jest określona przez ISO / IEC 7816-1 (Karty identyfikacyjne - karty z układami scalonymi - Część 1: Karty ze stykami - Właściwości fizyczne), podczas gdy lokalizacje i wymiary styków są określone przez ISO / IEC 7816-2 (Karty identyfikacyjne - karty z układami scalonymi - Część 2: Karty z kontaktami - Wymiary i umiejscowienie styków).

Kontakt z kartami inteligentnymi zwykle nie zawiera żadnej baterii, a moc niezbędna do działania jest dostarczana przez czytnik kart inteligentnych, który działa jako medium komunikacji między kartą inteligentną a hostem (np. Smartfon, komputer, POS). Skontaktuj się z interfejsem czytnika kart inteligentnych z kartami inteligentnymi za pomocą maksymalnie ośmiu kodów kontaktowych, a czytniki kart zbliżeniowych nie wymagają fizycznego kontaktu z kartą. Pola stykowe na karcie są pozłacane, a dwa z nich (RFU) zwykle nie są używane.

Podczas gdy pozycja, minimalne i maksymalne wymiary i położenie płytki kontaktowej są znormalizowane, układ płytki kontaktowej może być dowolnie zaprojektowany przez producenta układu lub przez sprzedawców kart.

Płytki kontaktowe są połączone z chipem za pomocą wyjątkowo cienkich drutów łączących, które są zakopane w żywicy do kapsułkowania.

Przekrój poprzeczny struktury i opakowania układu karty inteligentnej

Karty inteligentne można sklasyfikować według typu chipu wszczepionego w kartę i sposobu, w jaki karta wymienia dane z czytnikiem kart. Poniższa ilustracja wyjaśnia klasyfikację:

Karty MCU / Karty mikroprocesorowe

Karty mikroprocesorowe zawierają mikromoduły zawierające jeden lub więcej krzemowych układów scalonych z pamięcią i mikroprocesorem. Karty mikroprocesorowe mają możliwości przetwarzania danych i są koncepcyjnie równoważne komputerowi z własnym systemem operacyjnym o nazwie Card Operating System (COS), systemem plików i aplikacjami. Wiele aplikacji można załadować na karcie MCU.

Karty pamięci

Chip karty pamięci przechowuje i przechowuje dane w pamięci EEPROM lub pamięci Flash, ale nie ma procesora, a zatem nie ma możliwości przetwarzania. Karty pamięci są bezpieczną i popularną alternatywą dla kart z paskiem magnetycznym.

Karty graficzne

Karty graficzne to inteligentne karty, które oprócz standardowego chipu zawierają przynajmniej baterię, dodatkowy chip i wyświetlacz LCD, który służy do wyświetlania tajnych kluczy lub haseł jednorazowych.

Karty elektroniczne bezstykowe

Bezstykowa karta inteligentna osadza układy scalone i co najmniej antenę, która komunikuje się z terminalem za pomocą fal radiowych.

Karty hybrydowe

Karta hybrydowa to rodzaj karty inteligentnej, w której osadzone są dwa układy scalone, jeden to komunikacja za pośrednictwem interfejsu kontaktowego, a drugi to komunikacja za pośrednictwem interfejsu bezstykowego. Karty hybrydowe są czasami nazywane kartami bliźniaczymi. Choć wciąż na rynku, ich wykorzystanie stale się zmniejsza.

Karty inteligentne z podwójnym interfejsem

Karta inteligentna z podwójnym interfejsem, znana również jako karta Combi) jest rodzajem karty elektronicznej, w której osadzony jest pojedynczy układ scalony zdolny do zarządzania zarówno kontaktem, jak i interfejsem bezstykowym.

Widok rozstrzelony karty inteligentnej z podwójnym interfejsem.

Karty wieloskładnikowe

Karty wieloskładnikowe to inteligentne karty, które oprócz standardowego chipu zawierają jeden lub więcej elementów elektronicznych, np. Baterię, wyświetlacz LCD, czujnik odcisków palców.