CO TO JEST CZYTNIK SMART CARD I TERMINAL

Czytnik kart inteligentnych , znany również jako terminal kart inteligentnych, taki jak terminal do punktów sprzedaży, terminal kart kredytowych, to urządzenie, które może być obsługiwane za pomocą kart inteligentnych w celu uzyskania informacji o karcie i dokonania transakcji.

Typy czytników kart inteligentnych

W zależności od rodzaju karty inteligentnej czytniki kart inteligentnych można podzielić na czytniki kart kontaktowych, bezdotykowe, z podwójnym interfejsem.

Berło

Zazwyczaj czytnik łączy się z komputerem PC w przypadku większości jego wymagań dotyczących przetwarzania. Główne środki komunikacji z portem USB, czytniki kart inteligentnych z interfejsem RS232 mają nadal pewną liczbę użytkowników.

Czytnik kart zbliżeniowych i bezdotykowych

Czytnik kontaktów zasadniczo spełnia międzynarodowy standard ISO7816, a czytnik kart zbliżeniowych jest zgodny ze standardem interfejsu ISO 14443.

Kontakt

Czytnik kart kontaktowych wymaga fizycznego połączenia z kartami, np. Wkładania karty do czytnika. Istnieje wiele aplikacji używających tego wspólnego typu czytnika, takiego jak ATM, ID i wartość zapisana. Istnieją dwie główne cechy tego typu czytnika: jeden jest bezpieczny z powodu komunikacji między czytnikiem, często obsługiwanym standardem tego typu jest ISO 7818 T = 0; Inną zaletą jest szybkość, niektóre mogą wynosić do 848 kb / s, takie jak ten czytnik kart inteligentnych CREATOR CRT-288-K.

无标题_00094-副本.jpg