Co to jest tag RFID?

Znaczniki identyfikacji radiowej (RFID) są wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań, takich jak: identyfikacja zwierząt, śledzenie towarów w łańcuchu dostaw, śledzenie aktywów, takich jak butle z gazem i beczki piwa oraz kontrolowanie dostępu do budynków. Znaczniki RFID zawierają układ, który zwykle przechowuje numer statyczny (identyfikator) i antenę, która umożliwia chipowi przesyłanie zapisanego numeru do czytnika. Niektóre znaczniki RFID zawierają pamięć do odczytu / zapisu do przechowywania dynamicznych danych. Kiedy znacznik znajdzie się w zasięgu odpowiedniego czytnika RF, znacznik jest zasilany przez pole RF czytnika i przesyła jego identyfikator do czytnika.

Znaczniki RFID są proste, tanie i często jednorazowe, choć nie zawsze tak jest, np. Wielokrotnego użytku. Zabezpieczenie na znaczniku RFID lub podczas komunikacji z czytnikiem jest niewielkie lub zerowe. Każdy czytnik wykorzystujący odpowiednią częstotliwość RF (niska częstotliwość: 125/134 KHz, wysoka częstotliwość: 13,56 MHz i ultra-wysoka częstotliwość: 900 MHz) i protokół może uzyskać etykietę RFID do przekazania jej treści. (Należy zauważyć, że nie dotyczy to kluczyków samochodowych, które zawierają bezpieczny znacznik RFID.) Pasywne znaczniki RFID (tj. Te, które nie zawierają baterii) można odczytać z odległości kilku cali (centymetrów) do wielu metrów (metrów), w zależności od częstotliwość i natężenie pola RF używanego z konkretnym znacznikiem. Tagi RFID mają wspólne cechy, w tym:

Niskie koszty projektowania i produkcji dużej ilości w celu zminimalizowania inwestycji wymaganych w trakcie realizacji.

Minimalne bezpieczeństwo w wielu aplikacjach, z tagami, które można odczytać za pomocą dowolnego kompatybilnego czytnika. Niektóre aplikacje, takie jak kluczyki samochodowe, mają zabezpieczenia, w szczególności przepisy umożliwiające uwierzytelnienie tagu RFID przed włączeniem zapłonu w celu uruchomienia samochodu.

Minimalne przechowywanie danych jest porównywalne z kodem paskowym, zwykle jest to ustalony format zapisywany jeden raz podczas tworzenia tagu, chociaż istnieją znaczniki odczytu / zapisu.

Zakres odczytu zoptymalizowany w celu zwiększenia prędkości i użyteczności.

Czytnik kart RFID