CO TO JEST RFID UŻYWANE NA DZISIAJ

Technologia RFID rozwija się bardzo dynamicznie w ostatnich latach. Jest to nowa technologia wykorzystująca sygnały o częstotliwości radiowej do automatycznego rozpoznawania celu i dostępu do istotnych informacji. Czujnik zintegrowany z tagiem RFID jest mały, dzięki czemu ludzie mogą go nosić. Aktywując pasywny tryb gotowości w celu zmniejszenia zużycia energii i stosując szczelinową metodę podziału kodu ALOHA z wieloma dostępami w celu uniknięcia kolizji, ostatecznie ratuje się interaktywną reakcję na trzęsienie ziemi, co znacznie poprawia efektywność wyszukiwania i ratowania.

Zastosowania technologii RFID

Tradycyjnie używamy RFID do identyfikacji samochodów i samochodów. W erze Internetu RFID był wykorzystywany w wielu obszarach logistyki i zarządzania dostawami, produkcji i montażu, obsługi bagażu lotniczego, przetwarzania paczek pocztowych / ekspresowych, śledzenia dokumentów / zarządzania biblioteką.

Przyszłe aplikacje RFID będą się coraz częściej rozpowszechniać. Będzie coraz więcej firm, rządów i organizacji poszukujących technologii do śledzenia i identyfikacji nieruchomości, sprzętu, towarów i produktów, nie tylko z żywności, produktów farmaceutycznych do samochodowych produktów elektronicznych, ale także od gospodarstwa lub producenta do konsumenta i wykorzystania . Podobnie szczególnie ważne jest rozmieszczenie i konserwacja projektów na dużą skalę, takich jak transport i obiekty publiczne. W następnym pojawi się więcej rozwiązań RFID, aby zapewnić ścieżkę audytu dla różnych obszarów.